Rychlý start – spuštění nahrávání , pořízení fotografií GIT2

1.2.2017 Comments (0) TIPY A TRIKY

Funkce bočního tlačítka MENU pro mnoho funkcí kamery GIT2

Tato volba v nastavení VIDEO módu změní tlačítko MENU (tlačítko z pravé strany boku kamery) v jednotlivé funkce do jediného tlačítka. To znamená, že tlačítko MENU se stane ve zkratku, která vám umožní rychle aktivovat funkci, kterou používáte nejvíce.

 

Funkce bočního tlačítka kamery GitUp GIT2

Defaultní nastavení tohoto tlačítka je OFF – vypnuto

 

 

Zamknutí expozice

Zámek expozice – uzamkne expozici což znamená, že kamera se nebude snažit o možnost automatické změny.
Co to je vlastně kompenzace expozice? Expoziční automatika počítá s průměrnou úrovní jasu scény, zvanou „střední šedá“. Většinou to odpovídá, ale pokud natáčíte za soumraku nebo v noci, scéna je tmavší než kamera předpokládá a bude se ji snažit zesvětlit. Pokud budete chtít chybu automatiky nějak opravit, nastavte EV do mínusu („chci to tmavší“). Naopak při natáčení na sněhu, kdy je všude bílo, se to automatika snaží ztmavit a sníh vychází šedivý – tam je zapotřebí dávat EV do plusu („chci to světlejší“).

 

 

Zamknutí vyvážení bílé


Zámek vyvážení bílé – uzamkne vyvážení bílé, což znamená, že kamera se nebude snažit o možnost automatické změny kromě jediné vybrané (před uzamčením).

Co to vlastně je vyvážení bílé ? Nastavení ovlivňující výsledný barevný tón obrazu. Od výrobce nastaveno na Auto. Možnost scénu nastavit / vylepšit – například nastavení na mráček za slunečného dne dá paradoxně teplejší letní barvy. Pokud chcete zachytit v noci oranžovou scénu osvětlenou pouličními výbojkami, vyberte sluníčko.

 

 

Zamknutí EV a WB

Expozice a vyvážení bílé zablokuje oba.

Níže je ukázka zamknuté expozice a vyvážení bílé :

 

 

Vypnutí nahrávání zvuku

Zapnete nebo vypnete záznam zvuku při nahrávání (v pravém rohu se zobrazí přeškrtnutý mikrofon při vypnuté funkci záznamu zvuku).

 

 

Gyro stabilizace

Zapnete nebo vypnete Gyro stabilizaci obrazu (v pravém rohu se zobrazí symbol ruky při zapnuté funkci).

 

 

Pozastavení natáčení

Pause – pozastavení nahrávání videa. Po stisknutí tlačítka pozastavíte natáčení videa (v pravém rohu se zobrazí červený symbol pauzy při zapnuté funkci pozastavení videa), po dalším stisknutí pokračujete v nahrávání videa.

 

 

Nemazat aktuální nahrávku

Zamknutí souboru – umožnuje ruční uzamknutí souboru, aby nebyl přemazán například v nahrávaných smyčkách při použití jako černá skřínka automobilu (v pravém rohu se zobrazí žlutý trojúhelník s vykřičníkem při zapnuté funkci – natáčené video je uzamknuto)

 

 

Spořič obrazovky

Spořič LCD – umožnuje ruční zapnutí spořiče displeje při natáčení videa (LCD při stisknutí bočního tlačítka zhasne)

 

Kamery a všestranné příslušenství zakoupíte v eshopu GitUp kamery.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *