Ochranné rámečky pro kamery GitUp, GoPro

Tripody – Stativy pro akční kamery

25.10.2016 Comments (0) PŘÍSLUŠENSTVÍ

Vodotěsné vylepšené pouzdro GitUp

Jaké pouzdro vybrat ?

Na našem trhu se GIT2 začala prodávat s dvěma různými pouzdry… Buď originální „klasické“ a nebo vylepšené. A tady v tomto článku se zaměřím na porovnání těchto dvou pouzder…

 

Srovnání pouzder :

 

                                  Originální „klasické“ pouzdro                                 Vylepšené pouzdro

                               váha: cca 100g                                                   váha: cca 80g

                        výška (bez úchytu): 6cm                               výška (bez úchytu): 6cm

                                  šířka: 8,7cm                                                      šířka: 7,2cm

sdr

 

 

sdr

 

 

 

 

 

Originální „klasické“ pouzdro

Hodí se více do vody – robustní zpracování silnější obal než u vylepšeného pouzdra !

sdr

Originální „klasické“ pouzdro je na první pohled širší a robustnější, je taky o cca 20g těžší. Zavírací systém má toto pouzdro ze strany, tento systém je otočný a má zacvakávací pojistku.

Dvířka jsou přidělané na pevno a není možné je vyměnit tak jako u vylepšeného pouzdra za dvířka s otvorem pro lepší nahrávání zvuku. Toto pouzdro má taky tlačítka „1. generace“.

Tyto tlačítka se mačkají trochu hůře, než tlačítka u vylepšeného pouzdra kde jsou tlačítka širší a lépe se mačkají. Já osobně toto pouzdro používám na kolo.

Díky tomu že je toto pouzdro robustnější mám větší jistotu, že bude kamera v pořádku kdybych se náhodou někde vyboural. Pak ho taky používám, když vím, že budu kameru při natáčení často z pouzdra vytahovat. U vylepšeného pouzdra se trochu bojím, že by se mohlo při častém otvírání a zavírání uvolnit nebo ulomit zavírací perko, ikdyž www.GitUpkamery.cz už nabízí hliníkové zavírací perko 🙂

 

 

Vylepšené pouzdro

Vylepšené pouzdro se hodí více na venkovní outdoorové sporty než do vody – lepší stisk tlačítek než u klasického pouzdra !

sdr

Toto pouzdro je na první pohled celkově menší než původní a je taky lehčí. Zavírací systém má ze shora.

Dvířka se dají vyměnit za dvířka s otvorem, pro lepší nahrávání zvuku.

Toto pouzdro se navíc dodává se silikonovou krytkou na objektiv, což je velká výhoda. Díky této krytce se objektiv tak nezašpiní a není třeba ho tolik čistit. Krytka taky chrání pouzdro před poškrabáním.

Toto pouzdro využívám hlavně v horách a při různých výletech. Díky tomu, že se dají na pouzdro nasadit dvířka s otvorem kamera pěkně s nejnovějším fw nahrává i zvuk a při tom je celkově dobře chráněná proti všelijakým nárazům. Taky ho hodně používám, když někde vyrážím za horšího počasí. Když totiž netočím, tak mám na pouzdře silikonovou krytku a když prší tak mi na objektiv nepadají kapky vody a nemusím tolik objektiv čistit. A taky ho využívám, když mám kameru přidělanou na přilbě. Je sice lehčí jen o 20g ale po různých testech jsem zjistil, že i těch 20g se po nějaké době na hlavě projeví. GitUp kamery.cz má v nabídce výměnné hliníkové klipsny pouzdra (zamykání pouzdra) proti případnému zničení / zlomení

 

sdr

Celkově tedy před koupí kamery s tím a nebo tím pouzdrem doporučuji popřemýšlet, jak kameru budete používat a podle toho se rozhodnout. Po nejrůznějších testech co jsem s oběma pouzdry provedl se, ale přikláním k novému vylepšenému pouzdru a to hlavně proto, že má vylepšené tlačítka pro lepší ovládání, že má silikonovou krytku na objektiv a taky díky vyměnitelným dvířkům s otvorem pro lepší nahrávání zvuku. Jestli se rozhodnete pro vylepšené pouzdro, tak rovnou doporučuju si dokoupit i dvířka s otvorem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *