Selfie mánie pro tvoji kameru

Vodotěsné vylepšené pouzdro GitUp

30.8.2016 Comments (0) PŘÍSLUŠENSTVÍ

Ochranné rámečky pro kamery GitUp, GoPro

Kamera GIT1 a GIT2  se dá používat v ochranném pouzdře, vodotěsném pouzdře a nebo v nějakém rámečku. Zde v tomto článku se podíváme na 3 rámečky které jsou na webu www.gitupkamery.cz k dostání..

 

Rámeček se stativovým závitem

 

 

1444619333140-P-3234778

Když si koupíte kameru GitUp GIT1 nebo GitUp GIT2 ve variantě PRO, tak je tento rámeček součásti balení. Tím že má v sobě zabudovaný stativový závit 1/4, tak je předurčen pro různé stativy, monopody a selfie tyče. Na kameru se nasazuje ze zadu a drží na kameře poměrně slušně. Já osobně jsem ho vyzkoušel na několika monopodech a stativech. Kamera v rámečku drží dobře a člověk se nemusí bát, že by vypadla, ale do terénu (na přilbu nebo na kolo) bych asi rámeček nebral, tam bych se bál že by při nějakém nečekaném nárazu mohla kamera vypadnout. Rámeček je konstruován, tak že pěkně vidíte na displej a na všechny led diody co kamera má. Rámeček nijak neomezuje ovládání kamery a navíc ani nezakrývá žádné vstupy a výstupy co kamera má. Tak že můžete ke kameře v rámečku připojit nabíječku, hdmi kabel nebo i mikrofon. Rámeček ani nezakrývá reproduktor nebo mikrofon co má kamera v sobě, tak že pěkně slyšíte pípání reproduktoru a zvuk se taky pěkně nahrává. Osobně zastávám názor, že když kamera není ve vodotěsném pouzdře, tak by měla zvuk nahrávat. Jediné omezení co rámeček má je v tom, že zakrývá krytku baterie a když jí chcete vyměnit, tak musíte kameru z rámečku vyndat. Na druhou stranu ale zase v rámečku krytku nedopatřením neztratíte;-)

 

 

Držák akční kamery – Ochranný rámeček

 

Tento rámeček už v balení není a musíte si ho samostatně dokoupit. Stejně jako předešlý rámeček se nasazuje zezadu a obepíná kameru po celém jejím obvodu. Rámeček v sobě nemá stativový závit a k ostatnímu příslušenství se připevňuje stejně jako vodotěsné pouzdro. Kdybyste ale chtěli rámeček přidělat na nějaký stativ, není problém nasadit stativovou redukci, která je v balení PRO.

 

 

Kamera v tomto rámečku drží opravdu pevně a myslím si, že se nemusíte bát, že by kamera z rámečku vypadla. Já osobně jsem s tímto rámečkem zkoušel poměrně šílené věci a kamera držela jak přibitá. Osobně tento rámeček beru za pěkného počasí do terénu (na kolo, do hor, kamkoli…) jenom ne na vodu. Prostě za pěkného počasí ho používám místo vodotěsného pouzdra a sice proto aby se mi nahrál i zvuk. Jak už jsem psal, tak rámeček je konstruován, tak že obepíná kameru po celém obvodu a bohužel zakrývá z části horní ledku, hůř se mačká tlačítko nastavení (ale dá se zvyknout) a taky zakrývá hdmi výstup a mikrofon. Proto jsem si na rámečku vyměřil a vyvrtal pro mikrofon otvor viz. foto.

 

Kamera v rámečku sice i před tím nahrávala zvuk, ale s touto úpravou je nahraný zvuk o něco lepší. Kameru v tomto rámečku není problém připevnit třeba na helmu, na kolo, na hrudní pás a kamkoli jinam, kam vás to jen napadne…

SDC12702

 

Rámeček se sluneční clonou

 

Stejně jako předchozí rámeček, ani tento není v balení kamery. Oproti předešlým rámečkům se tento rámeček nasazuje na kameru zepředu. Rámeček je původně určen pro kamery GoPro, které jsou o něco tenčí a tak je potřeba jistící zoubky, které jsou na rámečku ze zadu vpravo trochu upilovat, pak už kamera v rámečku sedí perfektně.

 

 

 

 

 

Tento rámeček používám a doporučuju používat za pěkného, slunného počasí, když totiž točíte z části i jasnou oblohu, tak díky cloně není výsledný obraz příliš přeexponovaný a clona taky částečně tlumí odlesky. Ve výsledku tedy nebudete mít tolik „černobílý“ obraz když budete točit třeba hory a bude na videu i jasná obloha. Stejně jako předešlý rámeček i tento obepíná kameru po celém obvodu a má stejný princip uchycení k ostatnímu příslušenství.

 

U tohoto rámečku už není problém připojit usb nebo hdmi, ale na otvor pro integrovaný mikrofon i tady doporučuju trochu rámečku upilovat, aby byl zvuk lépe zaznamenán viz. foto.

SDC12706

 

Po testování těchto rámečků doporučuju si je oba dokoupit. Oba se mi dost osvědčily a na www.gitupkamery.cz stojí tyto rámečky pár korun. Někdy totiž stojí za to mít nahraný i zvuk ;-). Navíc s novým FW 1.5 kamera nahrává zvuk ještě lépe, než tomu bylo u FW 1.4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *