Jak změnit úvodní obrázek kamery GitUp GIT2?

Možnosti nastavení Wi-Fi kamery GitUp GIT2

16.7.2016 3 komentáře TIPY A TRIKY

GIT IN BLACK = NEJ KALIBRACE SNÍMAČE OBRAZU GITUP GIT2

GitUp Git2 kalibrace

Tenhle článek… spíše radu jsem se rozhodl napsat po tom, co jsem pár majitelům radil s tím jak kameru zbavit horkých pixelů, někdy je totiž majitelé považují za mrtvé pixely a chtějí kameru hned reklamovat, aniž by zkusili udělat kalibraci.

Na internetu je několik návodů jak kalibraci udělat, ale pro mě to pořád nebylo ono… a tak jsem jí rozhodl zkusit trochu jinak a výsledek se mi velice zamlouvá…

 

Chcete mít taky tak pěkně kalibrovanou kamerku?… Tak čtěte dále;-)

Co budeme potřebovat?

 1. Samotnou kameru
 2. Tmavý (nejlépe černý) hadřík, do kterého kameru zabalíme
 3. Kousek čistého, bílého papíru
 4. Nějaký světelný zdroj (baterku), já osobně doporučuju použít nějakou baterku s CREE LED (jsou to výkonné led diody, co dávají čistě bílé světlo)
 5. Nabíječku kamery s kablikem
 6. Naformátovanou paměťovou kartu

 

Postup kalibrace:

 1. Na zformátovanou kartu vložíme přiložený soubor engmode (ke stažení ZDE !) , který nejdříve rozbalíme. (soubor si můžete vytvořit sami, dáte v pc pouze vytvořit textový soubor a pojmenujete ho engmode, soubor ale ve výsledku musí být bez přípony, což někdy bývá problém, a proto ho přikládám k článku)
 2. Zapneme kameru a přesvědčíme se, že máme firmware 1.4 nebo 1.5 (u starších firmware kalibrace nejde provést), potom v nastavení kamery vypneme možnost automatického vypnutí kamery. Kameru potom vypneme a vytáhneme baterku z kamery.
 3. Kameru připojíme na nabíječku a necháme jí, ať se zapne, potom jí vypneme a vložíme do ní paměťovou kartu s engmode souborem. A zase jí zapneme. Zobrazí se nám toto:

 4. Teďka musíme formátovat SPI, tak že se postavíme na 0. Formát SPI a potvrdíme operaci zmáčknutím tlačítka nahrávání OK, poté se kamera vrátí zpět na původní rozhraní.
 5. Pomocí tlačítka kamery Power (MODE) pro navigaci, přejděte do možnosti DP Bright Adjust a stiskněte tlačítko nahrávání OK, vyčkáme na zprávu “Press OK KEY to continue”, která by se měla zobrazit na obrazovce.

 6. Zabalíme kameru do hadříku, tak aby byl objektiv zcela zakryt. Nejlépe tak aby byla celá kamera zabalená v hadříku, a vy jste viděli jen na displej. Čekejte 1 hodinu (já osobně jsem si to stopnul na stopkách). Teplotní čidlo se stabilizuje a poté stiskneme tlačítko nahrávání a počkáme na následující zprávu, která se zobrazí na obrazovce, že kalibrace pixelů je kompletní.

 7. Poté pomocí tlačítka Power (MODE) zvolíme čtvrtou možnost DP Dark Adjust a stiskneme tlačítko nahrávání OK. Kameru natočíme na bílý papír, na který z druhé strany budeme svítit LED svítilnou a ujistíme se, že kamera je v náhledu v plné bílé barvě bez stínů. Poté stiskneme tlačítko nahrávání OK a držíme kameru v klidu, aby byla orientována k bílému pozadí.

 8. Pomocí tlačítka pro zapnutí / vypnutí kamery, vypneme kameru. Vytáhneme Micro SD kartu a smažeme soubor „engmode“ pomocí počítače.

Po tomto postupu je obrazový snímač akční kamery GitUp GIT2 kalibrovaný a měli byste dosáhnout stejného nebo podobného výsledku jako já na videu viz výše.

Taky pamatujte na to, že když provedete upgrade na jiný firmware. Tak to bude mít jistý dopad do kalibrace a možná jí budete muset udělat znova.

3 Responses to GIT IN BLACK = NEJ KALIBRACE SNÍMAČE OBRAZU GITUP GIT2

 1. Michael napsal:

  Hezký den, vše jsem udelal podle návodu, asi 3x a vždy tam mám několik bylích teček…
  Nevím, co dál?
  Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *