360˚kamera – zabere celý svět kolem Vás

26.5.2016 8 komentářů RECENZE

Recenze akční kamery GitUp GIT2

Proč GIT2 (srovnání s konkurencí)

Za mě osobně je investice do kamery GIT2 dobrá volba. Outdoorová kamera GitUp GIT2 se u nás prodává za cca 3500Kč. V téhle cenové relaci kamera podle mě nemá konkurenci. V kameře byly použity komponenty, díky kterým kamera hrdě konkuruje kamerám značky GoPro, což je značka, která je považována za ikonu akčních kamer.

V cenové relaci GIT2 můžete třeba pořídit sjcam sj4000wifi, Lamax elektra x8, Niceboy VEGA 4k, což jsou kamery, která mají sice o něco ostřejší obraz, ale díky tomu že nemají stabilizaci pomocí gyroskopu, mají v terénu docela rozklepaný obraz. A taky mají menší senzory, což se odráží na horší kvalitě pořízených fotek a videa. GIT2 má senzor 16MP, díky kterému kamera pořizuje až překvapivě kvalitní fotky. Mě osobně fotky z GIT2 mile překvapily.

Jak už jsem psal, díky použitým komponentům kamera konkuruje značce GoPro , do tohoto boje se přidává ještě jedna kamera od sjcam a sice sj5000x elite, tato kamera je cca o 2000Kč dražší, má srovnatelné podání barev, trochu ostřejší obraz, ale stabilizace pomocí gyro pořád za GIT2 zaostává. Takže Elite sice po technické stránce může GIT2 konkurovat, ale cenově už ne!!!

GIT2 se snaží konkurovat již zmíněné značce GoPro , tato firma vyrábí kvalitní akční kamery, které jsou oproti GIT2 o x tisíc dražší. Kamery GoPro podle mě vyvíjí lidi od stolu z kanceláře, protože tvrdí že kamery GoPro jsou natolik kvalitní, že žádnou stabilizaci nepotřebují. S tímto názorem osobně nesouhlasím, kamery GoPro jsem měl v ruce a testoval je a musím říct, že mají sice opravdu kvalitní obraz, ale videa pořízená v terénu jsou někdy natolik rozklepané, až jsou nesledovatelné.

S akčními kamerami mám několikaleté zkušenosti a všem tvrdím, že pořádná akční kamera by měla mít gyro!!! Hlavně tedy, když  chcete s kamerou točit videa na kole mimo silnici, v takových případech gyro opravdu oceníte. Všechny kamery s kterými GIT2 srovnávám jsem v rukách měl a chvíli je testoval. Kamera GIT2 v porovnání cena/výkon na českém trhu konkurenci nemá! Jak už jsem psal, tak GoPro je považována za ikonu akčních kamer a GIT2 je zase často označována jako ikona stabilizace pomocí gyroskopu.

 

Něco o GIT2

GIT2 má uváděné maximální rozlišení  2880 x 2160; 24fps, což je podle mě díky nízké snímkové frekvenci v praxi moc nepoužitelné (tohle je ale u většiny akčních kamer).

Drtivá většina akčních kamer se dá používat při rozlišení full hd (1920 x 1080, na toto rozlišení taky většina kamer vsází). GIT2 při tomto rozlišení disponuje 60fps, což je více než dostačující.

Celkově platí, že pěkné plynulé video natočené akční kamerou by mělo mít aspoň 30fps, 60fps se stává standardem a více fps se používá při zpomalených záběrech.  Důležité u kvalitního videa je taky bitrate. GIT2 s fw 1.4 a s nastavenou maximální bitrate se mi podařilo dosáhnout hodnot cca 68Mbps, díky tomu je kamera schopna točit opravdu pěkná videa. Abych o tom jen nepsal, tak tady je pár vzorků z testu…

 

VIDEA NATOČENÁ Z RUKY:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VIDEA NATOČENÁ NA KOLE (KAMERA BYLA PŘIDĚLANÁ NA PŘEDSTAVCI ŘÍDÍTEK):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEST STABILIZACE:

Tady jsou dvě videa se zapnutým a vypnutým gyro pro srovnání..

Zaplé gyro:

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyplé gyro:

 

 

 

 

 

 

 

 

Zde je kamera v autě jako černá skříňka, jde krásně vidět práci gyro když přejíždím retardér

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ODKAZY NA ULOŽ.TO

(zde jsou neupravená videa, tak že můžete porovnat jak GIT2 opravdu točí, videa nahraná na youtube jsou při nahrání upravena)

https://uloz.to/xpb7KSxv/cyklisti-full-hd-60fps-mp4

https://uloz.to/xVbDKVtR/dalnice-full-hd-60fps-mp4

https://uloz.to/xZpvPYcu/gyro-vyple-full-hd-60fps-mp4

https://uloz.to/xjo2UwxL/gyro-zaple-full-hd-60fps-mp4

https://uloz.to/xajVduNM/kytky-full-hd-60fps-mp4

https://uloz.to/x1GbuFNx/mostek-2-full-hd-60fps-mp4

https://uloz.to/xWo6Za1f/mostek-full-hd-60fps-mp4

https://uloz.to/xrEAXpSm/pamatnik-full-hd-60fps-mp4

https://uloz.to/xCPEijAr/reka-full-hd-60fps-mp4

https://uloz.to/x7XqCDi7/zamecek-full-hd-60fps-mp4

 

ZDE SI MŮŽETE STÁHNOUT FOTKY Z GIT2:

https://uloz.to/xuNNtb7U/git2-fw-1-4-foto-test-rar

 

GIT2 A WIFI

Kamera je často kritizována za to že spárování přes wifi s mobilem často padá. Je to způsobeno tím že ke kamerám GitUp je doporučována aplikace FinalCam, tato aplikace dobře funguje s kamerou GIT1. U kamery GIT2 tato apka opravdu nepracuje jak by měla, ale stačí místo této apky do mobilu stáhnout FN Cam a problém je vyřešen. Sám jsem to testoval a s FN Cam nemám žádný problém (zdrojem této informace je přímo web www.gitup.com).

 

Obsah balení:

V balení s kamerou dostanete velké množství nejrůznějších úchytů a nástavců. Díky kterým kameru umístíte na řídítka u kola, můžete jí přilepit na helmu, nebo kdekoli budete chtít;-) Já osobně doporučuji ke kameře dokoupit vodotěsný obal co se vyrábí pro kamery GoPro (pasuje i na GIT2), tento obal je menší, lehčí a kompaktnější. Navíc má zavírání shora a má komfortnější tlačítka. A taky je v tomto obalu lépe slyšet zvuk tlačítek (když máte třeba kameru na řídítkách nebo na helmě, jde krásně slyšet zvuk tlačítek a víte kdy kamera točí a kdy ne).

 

Něco z praxe

 • Stabilizace – lépe funguje když točíte na 160 stupňů, když točíte na 120 stupňů, tak je obraz více rozklepaný, protože dochází k j digitálnímu výřezu z plných 160 stupňů
 • GIT2 v zimě – baterie v kameře se stejně jako baterie v jiných zařízeních v zimě rychleji vybíjí. Proto doporučuji, jestli plánujete točit v zimě dokoupit aspoň jednu baterii navíc (jestli plánujete delší výlety, tak doporučím i dvě). A co se umístění kamery v zimě týče, tak nedoporučuju dávat kameru na selfie tyč, nebo přidělat na helmu. Kamera je ze všech stran vystavena mrazu a baterie se rychleji vybije. V zimě doporučuji mít kameru na hrudi (a v případě že netočíte schovat kameru do kapsy).
 • Umístění na přilbě – V balení s kamerou dostanete nepřeberné množství příslušenství. Ale jestli plánujete kameru využívat na kole a přidělat si kameru na přilbu, tak musím podotknout, že většina cyklistických přileb má hodně větracích otvorů a kamera se na většinu nedá přilepit s dodaným úchytem a je třeba dokoupit úchyt na helmu pomocí stahovacích pásků.
 • Kamera na horách – Při výletech do hor, doporučuji dokoupit si ke kameře klips na přidělání kamery na batoh. Hodně lidí si koupí hrudní pás, ale když se člověk zahřeje a chce něco ze sebe shodit, aby se nepotil, tak musí zbytečně sundávat a znova nandávat i hrudní pás.
 • Nastavení kamery – Jestli budete točit za horšího počasí tak doporučuji nastavit Barvu na VIVID (dosáhnete lepších a pestřejších barev), ale to už si taky sami vyzkoušíte;-)
 • Natáčení v interiérech a v noci – kamera pro toto natáčení není určená, ale když si člověk pohraje s nastavením, tak lze dosáhnout docela pěkného videa… Já osobně doporučuji nastavení:
 • Vyvážení bíle: slunečno
 • EV: +2
 • Rychlost závěrky: 1/30sec.
 • ISO: 200 (když je málo světla, tak přidat, ale zvětší se i šum ve videu)
 • Barva: normální
 • Gyro: vypnuto
 • WDR: vypnuto
 • Ostrost obrazu: normální
 • Bitrate: medium

Toto nastavení jsem našel na youtube …

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TomySkelet / člen teamu gitupkamery.cz

8 Responses to Recenze akční kamery GitUp GIT2

 1. Jakub napsal:

  Zdravim..naozaj ste dosiahli bitrate 68mbps? Tolko nedosahuje ani gopro hero4 black 🙂 s mojom kamerou som dal s fw 1.4 max 37 mbps.

  • TomySkelet napsal:

   Dobrý den.
   Co se bitrate týče, tak teď jsem ze srandy udělal krátké video a měl jsem bitrate 45380 kbps
   ( je to na fw 1.4) a to jsem točil v interieru celkem za slabého světla. Tak že mi je divné, že jste dostal z kamery max 37 mbps. Testovací video kde jsem měl 68 mbps už bohůžel nemám, ale nastavení si celkem pamatuji…

   fw 1.4
   rozlišení videa 1080/60fps
   vyvážení bíle: auto (AWB)
   EV: 0
   Rychlost závěrky: Auto
   ISO: Auto
   Barva: Normální
   GYRO: zapnuto
   WDR: zapnuto
   Ostrost obrazu: silná
   Měření: středové
   Úhel záběru: tupý úhel 160
   Video Bitrate: High

   Dále taky záleží na světelných podmínkách, ve kterých se natáčí. Zjistil jsem, že za různých světelných podmínek dosahuje kamera rozdílných bitrate při stejném nastavení (High). Tak určitě vyzkoušejte nastavení výše a zkuste točit za různého počasí, přes den i za šera a takéí natáčejte na místě i za pohybu. Už je oficiálně fw 1.5, zkuste případně i aktualizaci na novější fw.

   TomySkelet / člen teamu GitUp kamery.cz

 2. Šimoník napsal:

  A teď, když je sjcam sj5000X Elite 4K Gyro Wifi 2.0″ za 3800Kč, stále platí doporučení pro Git2 anebo už ne?
  Děkuji

  • gitupkamery napsal:

   ANO stále platí – kameru s nejlepší stabilizací obrazu za cenu 3499,- kč a progresivní podporou výrobcem novým Firmware nenajdete ! 🙂

   • Martin napsal:

    Původně jsem psal Ježuchovi o SJ5000x Elite, ale hlavně díky příšerně umístěnýmu mikrofonu jsem znovu začal pátrat a přehodnotil jsem na Git2, snad jsem neudělal chybu 😉

 3. Romana napsal:

  Dobrý den, má kamera Git2 korekci rybího oka? Změna FOV na 120° je prý jen výřez.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *